עיצוב גרפי לדפוס
עיצוב גרפי המשמש לדפוס נעשה עבור כרטיסי ביקור, מעטפות וניירת משרדית, עלונים מגזינים עיתונים, פליירים, פרוספקטים, הזמנות לחתונה, הזמנות לבר מצווה, שלטי חוצות ועוד.
עיצוב זה שונה במהותו מעיצוב גרפי למסכים כמו לweb, למשל כיוון שהצבעים שאנו רואים על המסך לא נראים אותו דבר בזמן ההדפסה דבר שמשנה את העיצוב ויש להתחשב בו.

חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים על מנת למנוע טעויות עיצוב להדפסה נפוצות
1. ראשית יש להחליט על גודל עמוד ורצוי גם על מספרי עמודים.

2. צריך לבדוק את היתרונות והחסרונות של הדף עליו מדפסים, את רמת הגימור שלו ולקחת בחשבון את מכלול הדברים, כיוון שאיכות הצבע תשתנה מנייר עיתון או נייר המיועד לכרטיס ביקור לדוגמא.

3. חשוב ליצור קשר עם בית הדפוס בו מעוניינים להדפיס כדי לקבל הנחיות ודרישות לסגירת קובץ כמו PDF, המשתנות מבית דפוס אחד לאחר.

4. השתמשו בתוכנות המיועדות לדפוס כמו ILLUSTRATOR (שמיועד בעיקר לאיור) ו- INDESIGN (המיועד לעימוד), פוטושופ עובד על פיקסלים ולכן לא נשתמש בו לדפוס אלא רק לעיבוד תמונות.

5. בחרו ברזולוציה המתאימה לדפוס שהיא בדרך כלל בין 250 – ל- 300DPI כאשר רזולוציה זו משתנה בהתאם לסוג הנייר עליו מדפיסים.

6. כשמגישים עבודה לדפוס אפשר לעבוד עם צבעי CMYK ולא רק עם RGB ובמידה ועובדים עם RGB ורוצים להמיר את הצבעים ל- CMYK ולקחת בחשבון שהצבעים יכולים להשחיר בהדפסה ולכן יש לשונותם בהתאם.

7. שימוש במניפות צבע אמינות. רצוי להשתמש בהן בעיקר אם מדובר בהדפסת לוגו כיוון שצבעי המסך שונים מהצבעים שיוצרת ההדפסה ואם נבחר צבעים ע"פ מניפות הצבע נקבל לרוב תוצאת הדפסה מדויקת יותר לזו המוצגת על המסך.

8. כדי למנוע טעויות חיתוך של בית הדפוס מבצעים את ההתאמות הדרושות. יש להתייחס לשוליים החיצוניים מחוץ לקווי העיצוב עצמם וכדי לדייק רצוי להשתמש גם בקווי חיתוך, בד"כ נשתמש בגודל של 2-3 מ"מ תלוי בדרישות בית הדפוס. ניתן גם לסמן סימני קיפול.

9. כדאי להשתמש בשוליים פנימיים שיסומנו בכחול שמטרתם להרחיק אלמנטים מהקצה ולשמור על מרחק ביטחון של 5 מ"מ מקצה המסמך וגם זאת כדי למנוע תקלות חיתוך בבית הדפוס.

10. חשוב להשתמש בפונטים מתאימים ולא לנסות לשונותם (אם לא יודעים איך) כי זה יכול לפגוע באיכותם בזמן ההדפסה.
מאמרים נוספים
עיצוב אתרי אינטרנט
מדוע חשוב להשקיע בעיצוב אתרי אנטרנט?
-טיפים ודגשים בפרמטרים בעיצוב נכון של אתר אינטרנט
אתר אינטרנט הוא מדיה מהותית וחשובה מאוד בתחום פרסום ומיתוג העסק שלכם, לכן עסקים רבים פותחים אתר אינטרנט
להמשך המאמר>>
עיצוב גרפי מזוית אישית
על חשיבות עיצוב הגרפי, ממה מושפע העיצוב ? ומהם השלבים ליצירת עיצוב נכון ?
התפקיד של המעצבת הגרפית הוא לתת ביטוי למוצר / עסק / חברה, כך שתעטוף אותו בחדשנות ובייחודיות. זאת, על מנת להמחיש את התכונות הטובות והבולטות שלו.
להמשך המאמר>>
מלא טופס ליצירת קשר
שם פרטי
שם משפחה
טלפון
אימייל
שלח