עיצוב גרפי מזווית אישית
על חשיבות עיצוב הגרפי, ממה מושפע העיצוב ? ומהם השלבים ליצירת עיצוב נכון ?

הקדמה

התפקיד של המעצבת הגרפית הוא לתת ביטוי למוצר / עסק / חברה, כך שתעטוף אותו בחדשנות ובייחודיות. זאת, על מנת להמחיש את התכונות הטובות והבולטות שלו. לפיכך, המעצבת הגרפית צריכה להיות בעל זווית ראיה מקורית וחשיבה יצירתית, אך לא להתעלם מהחוויה החזותית ומהעברת המסר. עיצוב טוב ניתן להסביר דרך מילים פשוטות והוא משדר מסר ראשוני חיובי.

ממה מושפע העיצוב ?

אופנה, עולם העיצוב מתפתח ומשתנה ובעצם כמו כל סוגי העיצוב האחרים, גם עיצוב גרפי מושפע מאופנה עכשווית. על כן מעצבים גרפיים ומעצבי אתרי אינטרנט חייבים להתעדכן. בעבר השתמשו ב- Templates (עיצוב מוכן של אתרים), אך דבר זה גרם לנזק תדמיתי כיוון שלעסקים שונים היה עיצוב זהה. כיום עסקים רבים הבינו שכדי להתבלט צריך עיצוב אישי וייחודי.

עיצוב כדרך חיים

אנו חיים עיצוב ונושמים עיצוב. כל דבר, גם הפשוט ביותר חייב להיות מעוצב. מעצב טוב נותן משמעות לכל חפץ.

שלבים ביצירת העיצוב הנכון:
שלב ניתוח צרכים:

אני מאמינה שכדי להצליח במשימת העיצוב יש להבין את מהות העסק או המוצר על מנת להבהיר את המסר בצורה ברורה, ולכן חשובה עבורי מאוד הכירות עם הלקוח, במטרה לתאם צפיות, להבין את מבנה הארגון, סוג העבודה וכדומה. על כן חשוב לי לקבל ולשמוע את דעת הלקוח. לאחר מכן צריכה להיות התבוננות עיצובית המבוססת על חקירה רעיונית.

שלב בניית השלד:

בניית שלד המחולק לאזורים בצורה נכונה כך שכל מה שצריך לבלוט ישתלב בין מיקום התוכן לעיצוב. חשוב להדגיש תכונות עיקריות, הלוגו תמיד יהיה ברור. חשיבה היכן יתמקמו התמונות, היכן הטקסט נוחות הצפייה או הגלישה באתר.

שלב בחירות:

שלב חשוב וקריטי בעיצוב הוא שלב בחירת הצבעים, הפונטים, התמונות שיתאימו למסר עם דגש על הפן המקצועי והעיצובי.

שילוב בין גישות שונות במטרה להגיע לעיצוב גרפי שיווקי:

עיצוב גרפי שיווקי זהו עיצוב שקולע למטרה, יוצר תדמית חזותית ומייבא לקוחות פוטנציאלים. לדעתי חשוב לשלב בין הגישה התפקודית שבה יש דגש על קשר בין צורה לתפקיד לבין הגישה החברתית שבה יש דגש ומשקל לקהל היעד של המוצר וזאת ביחד עם דגש על עיצוב שנראה איכותי ומעניין.

לסיכום:

עיצוב טוב משלב בין אופי ליופי, גורם למסר קליט וברור. תמיד אסטטי, מעניין, מסודר ממוקד ומשדר מקצועיות. חשוב לשים דגש על שילוב בין צבעים נכונים, קומפוזיציה וטיפוגרפיה. .
מאמרים נוספים
עיצוב גרפי לוגו
מהו לוגו ומדוע העסק שלכם צריך אותו?
מהו לוגו טוב ואיכותי ומה עליו לשדר?
חלק ממיתוג של כל עסק או חברה עוסק בסמל (איור) שנותן ייחודיות לחברה/עסק שלכם וממתג אותה,
להמשך המאמר>>
עיצוב אתרי אינטרנט
מדוע חשוב להשקיע בעיצוב אתרי אנטרנט? -טיפים ודגשים בפרמטרים בעיצוב נכון של אתר אינטרנט
אתר אינטרנט הוא מדיה מהותית וחשובה מאוד בתחום פרסום ומיתוג העסק שלכם, לכן עסקים רבים פותחים אתר אינטרנט
להמשך המאמר>>
מלא טופס ליצירת קשר
שם פרטי
שם משפחה
טלפון
אימייל
שלח